eddie vedder's polish kingdom ::: news from seattle's world :::

Menu główne  :::   Strona głównaNewsBiografiaDyskografiaTeksty i tłumaczeniaO piosenkachInni o EddiemInspiracjeZdjęcia
Zespoły Eda :::   Bad RadioTemple of the dogHovercraftPearl Jam
Inne :::   SeattleGrungeWspierane instytucjePoglądyCiekawostkiTabulaturyLinki
Download :::   mp3/vcd TapetySkinyCzcionkiArtykułyInne  Do strony :::  Księga gościO stronieO autorzeKontakt
 

::: ARCHIWUM NEWS 2003-2004 :::

7. września 2004 - Córeczka..

Co prawda, nie powinniśmy zbytnio wnikać w prywatnego życie Eddiego, ale jakiś czas temu został on tatusiem :). Córeczka z tego co mi wiadomo nazywa się Olivia, ale jak do tej pory żadnych zdjęć nie udało mi się znaleźć. GRATULUJEMY! 

30. maja 2004 - Eddie gościnnie

Eddie Vedder zagrał niezapowiedziany, składający się z pięciu utworów set, podczas koncertu charytatywnego, któremu patronował jego kolega z zespołu - Mike McCready. Koncert odbył się w klubie Showbox w Seattle w minioną sobotę. Dochód z koncertu został przekazany na Crohn's And Colitis Foundation Of America, która wspiera badania i pomaga chorym na chorobę Crohna, na którą cierpi m.in. McCready.
Podczas koncertu wyżej wspomniany zebrał grupkę przyjaciół, z którymi zagrał kilka coverów UFO i Aerosmith. Oprócz niego wystąpił także zespół Brad, w którego składzie gra drugi z gitarzystów Pearl Jam - Stone Gossard oraz grupy: Left Hand Smoke i Vast Capital.Największą niespodzianką okazał się jednak niezapowiedziany wcześniej występ Eddie Veddera, który zagrał solo cztery utwory: "Parting Ways", "Man Of The Hour", cover The Who "The Seeker" i "Porch". Swój mini występ Vedder zakończył zasiadając za perkusją, na której zagrał towarzysząc Gossardowi i McCready'emu w utworze "Yellow Ledbetter". Podczas całego koncertu zebrano 16 tys. dolarów

29. maja 2004 - The best of Pearl Jam?

Coraz więcej wskazuje na to, że Sony Music (były wydawca fonograficzny Pearl Jam) postanowi sobie jeszcze trochę zarobić wydając składankę w stylu the best of Pearl Jam. Będzie to już druga płyta w ostatnim czasie, która zostanie wydana bez wchodzenia panów z Pearl Jam do studia. Trochę to niepokojące, że Sony chce sobie powetować te wszystkie lata braku zgody na wielkie kampanie medialne chłopaków (bez teledysków, reklam i wywiadów), ale miejmy nadzieję, że pomysł tego wydawnictwa nie dojdzie do skutku.... 

29. maja 2004 - Yellow Ledbetter w "Przyjaciołach"

W jednej ze scen odcinka kończącego serial "Przyjaciele" (nie piszemy której żeby fanom serialu nie psuć zabawy) w tle słychać utwór "Yellow Ledbetter" grupy Pearl Jam. To pierwszy taki przypadek, kiedy muzykę tego zespołu będziemy mogli usłyszeć w serialu telewizyjnym. Muzycy zgodzili się na wykorzystanie swojego utworu w "Przyjaciołach" po tym jak twórcy serialu zwrócili się do nich z prośbą o to. Znamienne jest to, że utwór ten Eddie Vedder i jego koledzy grają zawsze na koniec swoich koncertów. Obecnie Pearl Jam kończy odpoczynek po zeszłorocznej trasie koncertowej promującej ostatni album "Riot Act". W niedługim czasie zespół prawdopodobnie wystąpi kilka razy na żywo w ramach akcji zachęcania młodych ludzi do wzięcia udziału w zbliżających się wyborach prezydenckich w USA.

15. maja 2004 - Nagroda dla Mike'a

2 solówki gitarowe Pearl Jam'u znalazły się w top 100 solówek wszechczasów jednego z prestiżowych amerykańskich czasopism gitarowych. Były to Yellow Ledbetter, oraz Alive (w granicach 30. miejsca o ile dobrze pamiętam) 

24. kwietnia 2004 - 2004 IMPACT - Nagroda Dla Pearl Jam

Grupa Pearl Jam uhonorowana za wkład w rozwój sceny muzycznej na północno-zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych...

Oprócz Pearl Jam, nagrody "2004 IMPACT" otrzymali również inni artyści i animatorzy kultury pochodzący z północno - zachodniego regionu USA: wokalista Ernestine Anderson, dyrygent James DePreist oraz założyciel festiwalu Bumbershoot - Norm Langill. Fundatorem wyróżnień jest The Pacific Northwest Chapter, regionalny oddział amerykańskiej The Recording Academy.

Nagrody "2004 IMPACT" wręczono 9 kwietnia w Westin Hotel w Seattle.

źródło: cgm

A oto co napisano na the sky i scrape:

Last night at the 2004 IMPACT Awards, Pearl Jam was honored. They played 3 songs:

Last Soldier, Down, 1/2 Full

They were honored with a Video tribute, which chronicled their battle with ticketmaster and their generosity over the years. This included various benefits and charities.

Stone gave the acceptance speech; they were Introduced by RealNetworks' CEO Rob Glaser and two persons who received scholarships from them. The whole band dressed in suits.
20. kwietnia 2004 - Jill McCormick w ciąży z Eddiem... (?!)

Fragmenty postów grupy dyskusyjnej Wishlist:

Otóż, jak większość z Was wie, Edek rozstał się ze swoją pierwszą żoną, Beth, w 2000 roku. Mniej więcej wtedy związał się z modelką Jill McCormick.  Z amp-j, z Bugsów i jeszcze z paru innych miejsc dochodzą słuchy jakoby wybranka wokalisty Pearl Jam była w zaawansowanej ciąży.  Narodziny potomka Eda na 100% wpłyną bardzo mocno na muzykę Pearl Jam.

1. kwietnia był dwa tygodnie temu, informację potwierdzają naoczni świadkowie (widzieli Jill z brzuchem w czasie rozdania nagród Impact) - prawdziwość tej ploty jest więc wielce prawdopodobna.
Jeśli to prawda (o czym przekonamy się zapewne za kilka tygodni) można odłożyć plany koncertowe na później i spodziewać się radosnego nowego albumu Pearl Jam 

A może Edkowi dzieciak ak da popalić, że wyprowadzi się do studia i na każdym kroku będzie myślał o nowej płycie? 

Każdemu się od życia coś należy, a poza tym dobrze by było, gdyby Eddie zostawił po sobie jakiegoś szkraba, który może kiedyś będzie kontynuował myśl tatusia... 

Miała być płyta, później koncerty, a będzie mały siusiający na wszystko flejtuch. ja tam stawiam na chłopca przynajmniej będzie siusiał w jedyny słuszny sposób.  Nie no oczywiście żartuje, bardzo sie ciesze z tej wiadomości 

ps. trzeba przyznać że Jill jest niczego sobie

Tu jest troche fotek

http://jillmccormick.iwarp.com/

To już teraz nam Edek z resztą totalnie spierniczeją - pewnie nagrają najpopularniejsze kołysanki na ukalele albo pogodne piosenki o radosnym życiu rodzinnym na przedmieściu wielkiego miasta. Jeśli dobrze pójdzie, to mogą też powędrować w ciężko egzystencjalną muzykę o problemach życia rodzinnego - przesolona zupa, wrzeszczący bachor itp

 

4. kwietnia 2004 (niedziela) - Tribute to Seattle w 10. rocznicę śmierci Kurta Cobaina

wystąpią: Tymon Tymański oraz Stowarzyszenie LiveAct (czyli 15-osobowy konglomerat muzyków związanych z zespołami Fungus, El-Vehiculo, Les Bigos, Veuna, Yoink, ORMO All Stars i innymi...)

4 kwietnia (n.) 2004, g. 19, Gdynia, św.Piotra 2, klub UCHO, wjazd: w dniu kocertu: 10 zł, przedsprzedaż 8 zł,  (przedsprzedaż: Ucho, Cyganeria)

5 kwietnia (pon.) 2004, g. 20, Toruń, Gagarina 37 A, klub OD NOWA, wjazd: w dniu kocertu: 15 zł, przedsprzedaż: 10 zł,  (przedsprzedaż: Od Nowa)

program: koncert, grunge party (muzyka Seattle z płyt), wizualizacje, konkursy z nagrodami

koncert: 3 godziny z muzyką Nirvany, Pearl Jam, Alice In Chains, Soundgarden, Stone Temple Pilots, Jimiego Hendrixa i innych.

oficjalna strona: www.liveact.prv.pl 

30. stycznia 2003 - Coroczne single świąteczne

Jak co roku Pearl Jam honoruje wszystkich swoich najbardziej wiernych fanów singlem świątecznym wydawanym przez Ten Club. I jak zwykle nie obyło się bez spóźnień (informację o wydawnictwie podano oficjalnie dopiero 22. stycznia). Zamiast przewidywanych początkowo dwóch wersji "Man of the hour" tegoroczny singiel będzie zawierał "Reach Down" (w oryg. wykonywanym przez Temple of the dog) z koncertu z Santa Barbara, z 28. października 2003 wykonywane wraz z Chrisem Cornellem, oraz "I believe in miracles" (oryg. The Ramones) z 22. października 2003r. z koncertu w hali Benaroya, kiedy to Pearl Jam po raz pierwszy wykonał ten utwór w wersji akustycznej. Szata graficzna będzie ozdobiona osobistymi rysunkami Jeffa Amenta. Singiel będzie rozsyłany wraz z 22-gim numerem Newslettera, czyli można się spodziewać, iż polscy klubowicze mogą się go spodziewać najwcześniej pod koniec lutego... Pozostaje więc tylko czekać...

31. grudnia 2003 - "Pearl Jam wspiera kolejną kompilację" (nuta.pl)

Pearl Jam, Paul Westerberg, American Hi-Fi i wielu innych artystów przekazało swoje utwory na kompilacyjną płytę zatytułowaną "Hot Stove, Cool Music", która ukaże się już 20stycznia 2004 roku. Dochód z jej sprzedaży zasili Jimmy Fund wspierający badania nad rakiem prowadzone przez Dana-Farber Cancer Institute w Bostonie.

Pearl Jam umieścił na składance koncertową wersję utworu "Bu$hleaguer" pochodzącego z ostatniego albumu tego zespołu "Riot Act". Utwór ten został nagrany podczas koncertu w Detroit 1 kwietnia br. Rzecz jest o tyle ciekawa, że podczas wykonywania tego utworu Eddie Vedder, frontman Pearl Jam, nadział maskę z podbizną George'a W. Busha, prezydenta Stanów Zjednoczonych, na statyw od mikrofonu, a następnie ją przewrócił i kopał. Część oburzonych fanów wyszła wtedy z koncertu, a zespół musiał wydać specjalne oświadczenie w tej sprawie.

Pełna tracklista tej składanki przedstawia się następująco:

"Rock And Roll (Part 2)" Hot Stove All Stars
"Bu$hleaguer" Pearl Jam (live, 1/4/03)
"Your Summer Baby" Kay Hanley
"Outta My System" Paul Westerberg
"Rock And Roll (Part 1)" Hot Stove All Stars
"The Dirty Glass" Dropkick Murphys i Kay Hanley
"Carol" Peter Gammons
"Hit That" The Gentlemen
"Desdemona" The Allman Brothers Band
"Open Yours" Stickfigure feat. Jack McDowell
"Rockin' In The Free World" Trauser feat. Theo Epstein
"Wrapped In The Arms Of Another" Susan Tedeschi
"Past Due" Sandfrog feat. Scott Spezio
"Hoy Hoy" Little Feat
"You" Flynn
"Hi-Fi Killer" American Hi-Fi
"Summertime Blues" Fabulous Penetrations feat. Peter Gammons.

18. grudnia 2003 - "Amazon.com sprzedaje Pearl Jam" (nuta.pl)

Grupa Pearl Jam porozumiała się z zarządem jednego z największych sklepów internetowych Amazon.com w sprawie sprzedaży swojego najnowszego singla zatytułowanego "Man Of The Hour". Dotychczas był on dostępny jedynie poprzez oficjalną stronę zespołu http://www.pearljam.com/.

Zespół, który wypełnił warunki kontraktu ze swoim dotychczasowym wydawcą, wytwórnią Epic, zastanawia się nad alternatywnymi sposobami dystrybucji swoich nagrań. Wiele mówiło się o tym, że Pearl Jam będzie chciał wykorzystać do tego celu internet. Umowa z Amazon.com zdaje się to potwierdzać.

12. grudnia 2003 - "Pearl Jam wraca do studia" (nuta.pl)

Być może już w kwietniu przyszłego roku muzycy grupy Pearl Jam wejdą do studia żeby nagrać materiał na swój kolejny album. Ich ostatnia produkcja - "Riot Act", ukazała się w 2002 roku.

Wciąż otwarta pozostaje sprawa sposobu w jaki Pearl Jam będzie wydawał swoje płyty. Zespół wypełnił bowiem warunki kontraktu ze swoim dotychczasowym wydawcą - należącą do koncernu Sony firmą Epic. Muzycy rozważali możliwość założenia własnej wytwórni i jedynie dystrybuowania swoich płyt poprzez Epic. Jest jednak mało prawdopodobne żeby do tego doszło.

- Problem polega na tym, że nie chcemy być wytwórnią płytową a zespołem rockowym - powiedział Mike McCready, gitarzysta Pearl Jam w wywiadzie dla The Hollywood Reporter. - Założenie wytwórni, martwienie się o dystrybucję, etc., wszystkie te sytuacje powodują, że zaczynasz myśleć jak biznesmen, a my nie jesteśmy biznesmenami tylko muzykami.

Alternatywą może być sprzedawanie swoich wydawnictw przez internet tak, jak Pearl Jam robi to ze swoimi bootlegami, a ostatnio także z singlem "Man Of The Hour" pochodzącym ze ścieżki dźwiękowej do najnowszego filmu Tima Burtona zatytułowanego "Big Fish".

    »»»   eddie vedder's polish kingdom

©  jeremy 2002-05  •  all rights reserved