eddie vedder's polish kingdom ::: inspiracje muzyczne ::: influences :::

Menu główne  :::   Strona głównaNewsBiografiaDyskografiaTeksty i tłumaczeniaO piosenkachInni o EddiemInspiracjeZdjęcia
Zespoły Eda :::   Bad RadioTemple of the dogHovercraftPearl Jam
Inne :::   SeattleGrungeWspierane instytucjePoglądyCiekawostkiTabulaturyLinki
Download :::   mp3/vcd TapetySkinyCzcionkiArtykułyInne  Do strony :::  Księga gościO stronieO autorzeKontakt
 

Oto kilku artystów, którzy mają, lub mieli, wpływ na muzykę Eddiego:

 

The Who: Na pewno jeden z najbardziej ulubionych zespołow wszechczasów Eda. Wzmiankował, iż Quadrophenia była dla niego największą pomocą kiedy był jeszcze nastolatkiem. Potwierdzeniem wielkiej miłości jaką darzy ten zespół jest choćby to, że Pete Townshend zdobył serce Eda najbardziej i Ed wykonał z nim kilka nagrań solo. Ed jest także prezydentem Fanclubu Pete'a Townshend'a.

 

Neil Young: Następna inspiracją po Pete'ie Townshend'zie jest , Neil Young zwanym przez niego drugim tatą. Większy wpływ i przepiękna muzyka  wprowadził Younga do Galerii Sław Rocka w 1995. Pearl Jam zagrał w najbardziej znanym Neil Jamie w 1995 (chłopaki z Pearl Jam razem, z Neilem minus Ed). Ed był przez te pare dni bardzo chory i Neil postanowił zrobić krótkie tournee Young/Pearl Jam. Na Bridge School 1999 Ed also pojawia się z Neilem na scenie :)

 

Fugazi: Zadziwiający, alternatywny zespół punkowy, który nigdy nie poddał się w walce przeciwko takim firmom jak Ticketmaster, wysokim cenom płyt i komercyjnym towarom w szerokim tego słowa pojęciu.

  

Ramones: Superpospolity zespół pankowy. Ed często wspomina o nich i jest WIELKIM fanem tego zespoły podobnie zresztą jak Jeff Ament. Joe Ramone, który umarł w 2001 jest na okładce singla świątecznego z 2001 jako chołd dla tego muzyka a Jeff wykonał cover piosenki  "Just Want to Have Something to Do", który jest jak wiadomo na ww. singlu.  Ed wziął udział także w nagrywaniu albumu the Ramones o nazwie "We're Outta Here" i napisał kilka linijek dla nich, które możecie znaleźć we wnętrzu okładki z płyty.

 

Poniżej reszta ulubionych zespołów Eda:

The Fastbacks - The Frogs - The Dirty Three - Stereolab - Mike Watt - Ben Harper - The Pixies - Minor Threat - Split Enz - Henry Rollins - Soundgarden - Sonic Youth - Mudhoney - Supersuckers - Butthole Surfers - Dead Moon - Zeke - Pavement - Steve Van Zandt - L7 - Cramps - R.E.M - Unified Theory (?) - The Beatles - The Doors - Eleven - Tenacious D - Gas Huffer - Ministry - 7 Year Bitch - Wellwater Conspiracy - Tuatara - Sleater Kinney i najprawdopododniej 654684 innych zespołów, o ktorych nawet nigdy nie słyszałem......

    »»»   eddie vedder's polish kingdom

©  jeremy 2002  •  all rights reserved